Hakkımda

Uzman Diyetisyen Kübra Salt Soğukoğlu

Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik bölümünde 2015 yılında tamamladı. Lisans döneminde stajlarını; Şişli Etfal Hastanesi’nde onkoloji bölümünde, Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’nde toplu beslenme sistemlerinde, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuk hastalıkları ve diyabet bölümünde, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde kronik hastalıklarda beslenme bölümünde, Başakşehir Tıp Merkezi’nde obezite ve kronik hastalıklarda beslenme polikliniğinde tamamladı.

Yüksek lisansını Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde ‘’Doğurganlık Çağındaki Kadınların Tükettikleri Besinler ve Öfke İfade Tarzları Arasındaki İlişkinin Değerlendirilmesi’’ konulu tezi ile 2018 yılında tamamladı.

Doktora eğitimine Haliç Üniversitesinde devam etmektedir.

2016-2022 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlk Merkezi (İSADEM) bünyesinde diyetisyen olarak çalıştı. Bu süre zarfında çocuk –ergen ve yetişkin gruplarına yönelik 2.000’in üzerinde eğitim verdi. Obezite ve kilo yönetimi, kronik hastalıklarda beslenme ve yeme bozukluklarında beslenme konularında 1000’in üzerinde kişiye danışmanlık hizmeti verdi.

Fonksiyonel Tıp Platformu’nda Prof. Dr. Mehmet Mahir Atasoy ve ekibi tarafından fonksiyonel tıp diyetisyenliği kursuna katıldı ve sertifika almaya hak kazandı. Bu eğitim, otoimmün hastalıklar ve beslenme konusunda kanıta dayalı bütüncül bir yaklaşım benimsemesine katkı sağladı.

Psikodiyet Akademi’de Prof.Dr.Dyt Fatma Esra Güneş ve Uzm.Psk.Senem Eke tarafından düzenlenen Psikodiyet eğitimine katıldı ve International Acreditation Organization (IAO) tarafından akredite eğitilmiş PSİKODİYET uygulayıcısı sertifikasını aldı. Psikodiyet eğitiminden sonra danışmanlık süreçlerinde danışanlarının besinler ve duygular arasında sağlıklı bağlar kurmalarını sağlayıcı tekniklerle, kalıcı davranış değişikliğine yönelik uygulamalar kullanarak seanslarını sürdürmeye devam etti.

Yeditepe Üniversitesi’nde Prof.Dr.Erdem Yeşilada ve ekibi tarafından gerçekleştirilen Fitoterapi eğitimini başarıyla tamamladı.

Çalışılan Alanlar

Obezite ve kilo kontrolü
Tanımlı Yeme Bozuklukları (anorexia nevroza, bulimia nevroza, binge eating)
Tip-1 Diyabet, Tip-2 Diyabet ve Beslenme
Otoimmün hastalıklarda beslenme (tiroid hastalıkları, romatizmal hastalıklar, sedef, multiple skleroz…)
Polikistik over ve beslenme
Metabolik sendrom ve beslenme
Gebelik ve laktasyon döneminde beslenme
Kardiyovasküler hastalıklar ve beslenme